Sólyom László látogatása az Országgyűlési Biztosok Hivatalában
2009-03-06 |
Sólyom László, a Magyar Köztársaság elnöke 2009. március 6-án ellátogatott az Országgyűlési Biztosok Hivatalába és megbeszélést folytatott az országgyűlési biztosokkal.
Sólyom László, a Magyar Köztársaság elnöke március 6-án ellátogatott az Országgyűlési Biztosok Hivatalába és megbeszélést folytatott az ombudsmanokkal. Az országgyűlési biztosok Elnök Úrnak beszámoltak tevékenységükről, működésük tapasztalatairól.
Kállai Ernőt Sólyom László javasolta a kisebbségi biztosi posztra, a Magyar Köztársaság Országgyűlése pedig 2007. június 11-én 326 igen és 14 nem szavazat ellenében megválasztotta Őt a nemzeti és etnikai kisebbségi jogok országgyűlési biztosának.
A kisebbségi ombudsman a találkozón ismertette hivatala tevékenységét Sólyom Lászlóval, beszámolt az aktuális helyzetről, valamint jelezte, hogy az ügyek száma az elmúlt évben a duplájára nőtt, tükrözve a felerősödő társadalmi problémákat.
Az ombudsman olyan parlamenti megbízott, aki az állami szervektől független, és csak az őt megválasztó országgyűlésnek tartozik felelősséggel. Az ombudsman személyére a köztársasági elnök tesz javaslatot, és az Országgyűlés a képviselők kétharmadának szavazatával választja meg.